Březen 2010

JARNÍ LENOST

5. března 2010 v 10:28 | Ivan Rössler
Tak jak tak koukám, byl jsem tady naposledy v listopadu. Asi jsem prodělal zimní spánek a teď,když je jaro se pomalu probouzím. Probudila mne informace, že jsem měl minulý měsíc o deset návštěv méně než měsíc předminulý. To povzbudilo mojí soutěživost. To by bylo, abych ten deficit nedohnal. Jenže, přiznám se bez mučení, venku ještě lehce poletuje snížek, jaro zdá se ještě daleko. Po zimním spánku přijde jarní únava a v létě mladý Ital nepracuje. Zbývá jen podzim. Ano podzim naplníme úmornou prací a budeme sklízet. Ale co budeme sklízet, když jsme v zimě spali a nepřipravovali se na jaro? A na jaře? Seli jsme? Neseli, protože jsme byli líní a navíc nás přepadla jarní únava. A léto? Já vím, Ital.... Tak co bychom se na podzim namáhali, že. Nechme to být tak, jak to je.

Ostatně četl jsem, že poslanecké lavice také zejí prázdnotou, poslanci to mají za pár. Ne drobných, platy mají slušné, ale za pár dní, kdy je všechny vystřídá Paroubkova oranžová armáda v barvách počišťovačů (to slovo jsem si nevymyslel, existuje!) a všechny z těch lavic vymete. A pak nastolí pořádek, vyzmizíkuje zisky ČEZu, které rozdá důchodcům a matkám čerstvě narozených dětí, tedy generacím minulosti a budoucnosti, protože nač myslet na přítomnost.

Už se na to těším. Jenom je třeba si uvědomit, že oranžová je něco mezi hnědou a červenou a to byly slavné barvy! Možná, že oranžová se také jednou zapíše do dějin.